TESCO – levél a hatóságnak

Levelet írtunk az új TESCO ügyben a hatóságnak, s fogunk még Szadának és a TESCO-nak is. Tisztelt Környezetvédelmi Hatóság!

Egyesületünk regionális ügyekkel foglalkozik, ráadásul ebben az esetben a településünket természetvédelmi szempontból is közvetlenül érintő kérdésről van szó, ezért kérjük ügyféli bejelentkezésünk elfogadását a Szada 142/4, 142/47, 142/48, 142/48, 142/49, 142/50, 142/128, 142/ 142/131 hrsz-ú Tesco áruház és bevásárló üzletsor engedélyeztetési eljárásába.

(Az ügy iktató száma: KTVF: 13086 / 2009. az eljárás megindításának napja: 2009. február 17.)

Egyesületünk nem ellenzi a beruházást, de szeretné garantálva látni a megfelelő feltételek biztosítását. A TESCO tudomásunk szerint mintegy napi 1000 köbméter szennyviztísztítói kapaciásnövekedést igényelne. Jelenleg a lakók ellátása sem tud biztonságosan megtörténni, rendszeres a szennyvíz túlcsordulása. Ezért a beruházás feltételeként a szennyvíztisztító elkészülését várjuk. Véleményünk szerint lehetőség van arra, hogy valamilyen megállapodás keretében a tisztító hamarabb készüljön el, s ebben a TESCO segítséget adjon.

A másik, hogy a TESCO egy olyan helyen készül felépülni, amely a csapadékvíz elnyelésében régen lápként funkcionált. A terület lebetonozása a csapadékvíz gyors lofolyását eredményezi. E lefolyás elvezetése a tavakig volna kívánatos. A TESCO felépítésének feltételeként lehet szabni a csapadékvíz tavakba jutásának kiépítését is.

A két feltétel teljesítésének hatósági támogatását kérjük, és folyamatos tájékoztatást az ügymenetről, hogy mi is tájékoztathassuk a közvéleményt.

Tisztelettel:

2009. március 8.