Pert vesztett az ÉVE

Mert „az olvasó feledékeny lehet”

A Bíróság sajtóperben meghozta velünk szembeni ítéletét. A sztorit korábban közöltük, és olvasható a perre vitel indoka is.

Emlékeztetőül: azért fordultunk helyreigazítási kérelemmel Bírósághoz, mert az újság egyik brilliáns tollú bajnoka Egyesületünket és egy tagunkat megrágalmazta, és az eseményeket meghamisítva tárta az olvasók elé. Veszíteni viszont azért veszítettünk, mert nem nevesítette a cikk, hogy kiről is szól. Az indoklás szerint honlapunk beszámolója ( Szabó Zsolt cikke a kivezettetéséről, ) és a veresi lap közötti eltelt néhány hét túl hosszú volt, és „az olvasó feledékeny lehet”.

Gratulálunk a cikk szerzőjének, Dr. Tahon Róbert jegyzőnek a per győzelméhez, Egyesületünk most még mérlegeli a további lépéslehetőségeket. Azt azonban újfent kérjük, legközelebb hasonlókat ne írjon rólunk, mert hátha nem lesz mindig feledékeny az olvasó.