A dr. Kriveczky György ügyvéd úr tevékenységét feltáró munkát az ÉVE folytatja

 

A képen VV5 Eszter, akit az Ügyvédi Kamara vizsgált, de nekünk nem miatta fáj a fejünk. Kép forrását ld. itt.

Sokkal inkább aggasztanak minket az olyan esetek, mint az alábbiak:

Az ÉVE elnökét tanúként hallgatta meg a Gödöllői Bíróság abban az ügyben, melyben dr. Kriveczky György egy azóta jogerősen elitélt vállalkozó (Gábor Csaba) érdekeinek védelme kapcsán konfliktusba keveredett az egyik károsulttal. Az ÉVE a károsult oldalára állt, és közölte egy írását, melyben első pillanatra úgy tűnt, hogy meggondolatlanul szerepelt az ügyvéd úr neve is. (Egyesületünket ugyanis Pásztor Béla és Gábor Csaba elfogadhatatlan közpénzekkel történő ügyei érdekelték, és csak másodlagosan szegény megkárosított magánemberek.)

Az utóbb beszerzett információk viszont arra sarkallták az egyesületünk, hogy az ügyvéd tevékenysége se maradjon homályban. A napokban birtokunkba került az ügyészség ügyvéddel kapcsolatos felmentő határozata. Továbbra is érdekel azonban minket, hogy az ügyvéd úrnak barátja-e az illető vállalkozó, aki köztudottan oly sok kárt okozott már Veresegyháznak, de talán még jobban érdekel minket az, hogy miért is indult el az ügy „ismeretlen tettes ügyvédi visszaélés megalapozott gyanújával”, s milyen indokkal zárult az ügyvéd úr számára oly szerencsésen, hogy emiatt beperelhette az esetet leírni merészelő károsultat.