Veresi víztisztító

Most élesben láthatjuk, hogy az Álomhegyi Víztároló valójában tényleg egy havária vízgyűjtő. Persze mi is szeretnénk, hogy alkalmas legyen vizisportokra, vagy hogy kutyafürdetésre ne legyen veszélyes, de valamit ki kéne találni. Egy állandó monitorozást például, amit valamilyen önkormányzati felületen meg tudnánk nézni. Hasonlóképp a levegőminőséghez.
A tisztitó, mikor habos vizet ereszt a tóba, szemben a korábbiakkal, amikor a lehető legjobb megoldás volt kialakítva, komoly környezetkárosítást okoz. Korábban szét volt terítve egy direkt erre a célra telepített fás területen. A föld és a fák tudják a fekáliát a lehető legjobban semlegesíteni. Beleengedni a vízbe óriási károkat okozhat.
Emiatt a tisztító felelőssége fokozottan megnőtt, és nagyon helyesen, a polgármester fényképünk közzététele után rögtön információt kért. Mi a gond? Milyen módon optimalizálják a tisztitási folyamatokat? Van-e forráshiány? Megfelelő minőségű membránokan használnak-e?
Nem biztos, hogy tudományos válaszokat kell kapnunk, de kommunikálnunk kell a tisztítóművel, mert mindannyiunk érdeke, hogy a helyzet megoldódjék. A működés stabilabbá váljon. Nem is értjük a problémát, hiszen épp nem voltak nagy esőzések, nincs nagy terhelés.